Мало про які мости світу існує стільки легенд та історій, як про Карловий міст, що знаходиться в Празі, столиці Чехії. Тисячі туристів приїжджають сюди, щоб доторкнутися до вікового камінню, оглянути старовинні вежі і загадати бажання, доторкнувшись до однієї зі статуй святих, встановлених на мосту.
Історія
Карлів міст з'єднує два райони, розділених річкою, - Празький малий град і Старе місто.
Побудували міст через річку Влтаву в XIV столітті за наказом імператора Карла IV. Раніше на цьому місці стояв кам'яний Юдітін міст, але той протримався всього два століття і під час повені звалився. Без моста, який з'єднав би дві частини міста, жителі Праги не могли обійтися.
15 років чехи чекали новий міст: потрібно було вибрати відповідне місце, тому як колишнє не підходило, а вище за течією заважали будинки і ферми. У підсумку тільки в 1357 році почалося будівництво нової переправи. Головним архітектором призначили 23-річного Петра Парлержа, а дату початку будівництва вибирали за допомогою ... астрологів. Згідно з легендою, фундамент конструкції заклали 9.7.1357 року в 5:31 ранку. Мабуть, зірки склалися як слід, і міст вийшов надійним - він стоїть уже сім століть.
Карлів міст будували з тесаних блоків, червоного пісковика, дрібних каменів - гальки, яку залили хорошим розчином.
Конструкція вийшла більш досконалою, ніж у моста-попередника. Карлів міст височів над водою на 12 метрів, а число опор скоротили з 24 до 16-ти, завдяки чому арки стали ширші.
Історія свідчить, що на майданчику, розташованому зліва, обезголовлювали засуджених. На іншому майданчику був встановлений дерев'яний хрест, біля якого засуджені могли помолитися перед смертю.
Довжина Карлова моста в Празі - 520 метрів, ширина - близько 10 метрів.
По обидва боки конструкції встановлені вежі. Через Старомістськую вежу можна було потрапити в Старе місто. Будівля прикрашена гербами і декоративними елементами, над воротами можна побачити зимородка - улюблену птицю Вацлава IV. Тут же стоять статуї покровителів Чехії - святих Войтеха і Сигізмунда, а ще святого Віта - покровителя празького мосту.
На західному березі Влтави стоять Малостранські вежі - одна менше, інша вище, а між ними - ворота.
Туристи вірять, що якщо доторкнутися рукою до будь-якої статуї Карлового моста, і загадати бажання, воно обов'язково збудеться. Найбільшою популярністю у приїжджих користується найстаріша статуя на мосту - скульптура мученика Яна Непомуцького, якого втопили в річці за наказом Вацлава IV.
Екскурсії та години роботи
Міст відкритий щодня і не закривається. Екскурсії по ньому проводять в комплексі з відвідуванням інших визначних пам'яток Праги. Інформації про самий міст в Інтернеті дуже багато, тому для окремого відвідування Карлова моста гід не потрібний. На численних сайтах повно схем розміщення скульптур та легенд, пов'язаних з кожною з них.
Точна адреса і проїзд
Карлів міст у Празі складно не знайти - це єдина пішохідна переправа в місті, знайти його не складно за допомогою карт. Біля нього знаходяться три трамвайні зупинки: Karlovy lázně і Staroměstská (Старе-Місце) на правому березі і Malostranské náměstí (Мала країна) на лівому. Днем до до них можна дістатися на трамваях - 2, 17, 18, 194 і 207. Вночі від зупинки Старе-Місце курсує трамвай 194 і 207.
Так само в цей район Праги можна дістатися на метро - до станції Staroměstská (гілка А) на правому березі річки і до станції метро Malostranská (гілка А) на лівому.
Немає коментарів